main() {
exec("header") {
 
SecurityBlog
 
 
 }
exec("menu") { InformacjeAlertyBezpieczeństwoAudytOprogramowanieSłownikO nasKontakt }
exec("ad") { 
Zgłoś informacje/incydent
 }
exec("about") { 
  O nas
 
Serwis SecurityBlog.pl powstał z myślą o społeczeństwu związanym z bezpieczeństwem sieci komputerowych (administratorów, programistów, informatyków) oraz ludzi nie związanych z informatyką, ale ciekawym tego, co się dzieje w sieci i jak czasem temu zaradzić, by nie popełniać tych samych błędów. Początkowa data założenia serwisu sięga roku 2008, gdzie za jego pomocą można było tworzyć blogi związane z informatyką i szeroko pojętym bezpieczeństwem. Po latach serwis SecurityBlog w roku 2011 powraca w nowej odsłonie.

SecurityBlog został przygotowany z sercem i "smaczkiem IT" przez konkretnych specjalistów w tej dziedzinie, natomiast oprawę graficzną wykonała firma Shile Design Studio.

Budowa serwisu:
Serwis SecurityBlog.pl jest oparty na własnym - autorskim oprogramowaniu usługi serwera WWW stworzonym przez Piotra Olszewskiego z grupy Hakerzy.NET. Kod źródłowy usługi SecurityBlog ma 8315 linijek kodu i ostatnio został skompilowany dnia 6.01.2013. Dołożono starań by kod strony był lekki i mało przejrzysty (więcej w meta tagu "important" w źródle strony), ale przyjazny dla starszych przeglądarek, które do dziś w Polsce są często używane na starszych komputerach między innymi w pracowniach i domach oraz w terminalach używanych przez administratorów.
Autor wzbogacił serwis, także w ważne autorskie mechanizmy związane z bezpieczeństwem:
Network Incident Computer Events
- Ochrona serwera za pomocą wbudowanych filtrów, moduły kontrolnych, logowanie zdarzeń itd.
Blue Light Out Remote Control
- Zdalna kontrola serwera. Podobnie jak w serwisie 3 warstwy bezpieczeństwa + ograniczenia.
BlueCode Cryptographic Algorithms
- Obsługa szyfrowania BlueCrypt, kodowania BlueCode oraz hashowania BlueHash.
Hakerzy.NET AntiVirus 2011 Server Edition
- Zamknięte oprogramowanie antywirusowe przeznaczone do ochrony serwerów przed infekcjami.


Nasz skład redakcji:


Piotr Olszewski (Blue, Noob Saibot)
Urodzony programista i projektant innowacyjności w zakresie IT oraz specjalista od bezpieczeństwa sieci komputerowych i analizy oprogramowania. Od 2000 roku swoją pierwszą grupę programistyczną stworzył w 2002 roku (Grupa Noribo Częstochowa). Aktualny założyciel serwisu Hakerzy.NET (od rok 2006) oraz dawnej grupy eXploitWorld (rok 2004), znany działacz na arenie międzynarodowej. Udzielał wywiadów między innymi dla Gazeta.pl,Dziennik.pl, Puls REGIONU. Znany z krytykowania działań osób zwanych "scriptkiddies".

det0nat0r, det0
Specjalista od zabezpieczeń sieci komputerowych, poszukiwacz luk w oprogramowaniu. Przeważnie na bieżąco z zagrożeniami. Twórca własnych poprawek na luki 0day.Pomaga w rozwoju modułu Network Incident Computer Events uaktualniając definicję filtrów.

oPLA
, Olek
Specjalista od analizy oprogramowania i programista mikroprocesorów. Tematem reverse engineering'u w oprogramowaniu zajmuje się od wielu. Wieloletni staż na stanowisku starszego programisty w zagranicznej firmie programistycznej. Niegdyś znany polski autor czitów multiplayer-owych do gier i założyciel legendarnego Europe OGCTeam'u (rok 2000).

Krzysztof Kryczka (gSystem)
Publicysta treści związanych z IT. Zajmuje się także, recenzowaniem wiadomości IT z całego świata.


W serwisie gościmy również osoby z zagranicy, głównie czeską i ukraińską grupę zajmującą się bezpieczeństwem sieci komputerowych.

Jeśli chcesz z nami się skontaktować skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

 


 }
     
exec("partners") {
 
 
Partnerzy
hakerzy   czytelnia
 }
debug("securityblog")
{
"cpu: 0%",
"mem: 4%",
"exectime: 0,0134s"
} exec("footer") {
 


SITE: REGULAMIN || POLITYKA PRYWATNOŚCI || REKLAMA || MAPA STRONY || BAJKI DLA DZIECI || VAMPIRE DIARIES
SYSTEM TOOLS: 0xFFFFFFFF || SECURITY_DUMP || SERVER_INFO || SYSTEM_NICE


Wszystkie prawa zastrzeżone. ©2008-2013 SecurityBlog.pl

 Security Blog
} } }